kk
SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 10:01

Diyanet’ten Ödüllü Gençlik Bilgi Yarışması

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde Ortaokul öğrencilerine yönelik Gençlik Bilgi Yarışması 19 Şubat 2022 tarihinde saat 14:00’da çevrimiçi olarak yarışma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.
Diyanet’ten Ödüllü Gençlik Bilgi Yarışması
Asacom

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde olduğu gibi, Ünye de ortaokullar arasında Peygamber Efendimizin Hayatını Konu alan bilgi yarışması düzenlenecek. Yarışmanın özüne ilişkin olarak mikrofon uzattığımız Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş” Yarışmadan amaç, geleceğimizin umudu olan gençlerimizi peygamber efendimizin ahlakı ile ahlaklandırarak iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı gençliğin yetiştirilmesine ön ayak olmaktır. Müftülüğümüzce 01 Kasım 2021 tarihinde Ünye genelinde açılan Ünye Ortaokullu Gençler bilgi yarışasına son tarih olan 17 Şubat 2022 tarihine kadar başvurular devam ediyor” dedi.

Ortaokul öğrencilerine yönelik Gençlik Bilgi Yarışması 19 Şubat 2022 tarihinde saat 14:00’da çevrimiçi olarak yarışma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Yarışma başvuruları 17 Şubat 2022 tarihine kadar https://yarisma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden yapılacak olup, yarışmacılar Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan Hz. Muhammed’in Hayatı (Prof. Dr. Casim Avcı -Mevlana İdris) adlı eserden sorumlu olacaklar.

Yarışma neticesinde ilimiz genelinde ilk üçe giren öğrencilere Ordu İl Müftülüğü tarafından; İl birincisine 600 TL, İl ikincisine 450 TL, İl üçüncüsüne 300 TL, dört ile onuncu arasına ise 150 TL ödül verilecektir.

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada,“Her mü’min, Peygamberimiz (s.a.v)’in hayatını öğrenmeli ve öğrendiği bilgileri de hayatına aktarmanın gayreti içerisinde olmalıdır. Çünkü o, bizler için her alanda bir rehber ve örnek olmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımızın düzenlediği bu yarışma da Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in hayatının öğrenilmesi noktasında güzel bir fırsattır. Bu yarışma ile gençlerimizin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade, yarışma vesilesi ile Hz. Peygamber (s.a.v)’i tanıma, onun mesajını anlama, milli ve manevi duygularını geliştirme, başkanlığımızın düzenlediği faaliyetler ile gençlerimizi tanıştırma hedeflenmektedir. Müftülüğümüzce 01 Kasım 2021 tarihinde Ünye genelinde açılan Ünye Ortaokullu Gençler bilgi yarışasına son tarih olan 17 Şubat 2022 tarihine kadar başvurular devam ediyor Bu bağlamda İlçe Müftülüğü olarak Ünye’mizde bulunan bütün ortaokul öğrencilerini bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

HABER:ALEV YILMAZ

Bu haber toplam 52 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler