kk
SON DAKİKA HABERLER
19 Kasım 2020 Perşembe Saat: 18:33

Ordu Semalarını Renklendiren Görüntüler..

Ordu’muzun, karadeniz’imizin güzelliğini bütün dünyaya tanıtmak için yeni sahalar oluşturmaya çalışıyoruz.
Ordu Semalarını Renklendiren Görüntüler..
Asacom

Ordu semaları balonla renklendi


Ordu’ya yeni bir kimlik kazandırarak ilin marka değerini artıracak çalışmalara imza atan ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, sıcak hava balonu turizmi ile karadeniz’de bir ilke imza attı.


Menderesleriyle ünlü aybastı perşembe yaylası’nda ilk kez balon uçuşu denemelerini gerçekleştiren ordu büyükşehir belediyesi, altın ordu semalarında da test uçuşu gerçekleştirdi.


Kısa sürede ulusal ve yerel medyada geniş yer bulan sıcak hava balonunu ordu ’ya kazandıran başkan güler takdir topladı.


“ilimizin güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz”


Ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, yapılan çalışmayla ordu ’nun tüm güzelliğini dünyaya tanıtmak istediklerini söyledi. Başkan güler konuşmasına şöyle devam etti:


“ordu’muzun, karadeniz’imizin güzelliğini bütün dünyaya tanıtmak istiyoruz. Dolayısıyla yeni alternatif turistik sistemlerle hem ordu ’muzu tanıtmak hem de yeni iş imkanları ve turizmi geliştirecek yeni sahalar oluşturmaya çalışıyoruz. Onun için aybastı yaylası’ndan sonra altın ordu sahilinde bu muhteşem güzelliği ilimizin tanıtımı için kullanmak istiyoruz. Bu büyük bir imkân. Kapadokya’dan sonra bunu ordu ’da gerçekleştiriyoruz. İnşallah güzel sonuçları olur diye düşünüyorum. Aybastı yaylamız menderesleriyle, su samurlarıyla, tatlı su midyesiyle, kano sporu ile oldukça meşhurdu. Şimdi bu güzelliği balonla seyrettireceğiz. Karadan sahillerimizi görüyorduk, ardından denizden gemilerle seyretmeye başladık. Şimdi de bu güzellikleri balonla dünyanın dikkatine sunacağız. Böylece daha fazla tanıtım yaparak daha fazla turist çekmeye çalışacağız”


Büyükşehir belediyesi turizm şirketi ortur a.ş tarafından gerçekleştirilmesi planlanan uçuşların bölge turizmine önemli katkılar sunması hedefleniyor.

Bu haber toplam 47 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler