kk
SON DAKİKA HABERLER
4 Haziran 2021 Cuma Saat: 17:13

Hünerli Eller Marifetlerini Sergiledi

Ünye İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi düzenledi. Halk Eğitim Merkezinde el emeği göz nuru ile yapılan ürünlerin yer aldığı serginin açılışı Ünye Kaymak
Hünerli Eller Marifetlerini Sergiledi
Asacom

Ünye İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi düzenledi.

Halk Eğitim Merkezi'nde el emeği göz nuru ile yapılan ürünlerin yer aldığı serginin açılışı Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel,Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve ilçe protokolü tarafından yapıldı.

Açılış konuşmaları ile başlayan programda Halk Oyunları gösterisi izleyenlere görsel bir gösteri sunarken kursiyerlerin ellerinden çıkan ürünlerde katılımcıların beğenisine sunuldu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergiyi gezen protokol, kursiyerlerden el emeği göz nuru yapılan ürünler hakkında bilgi aldı.

EV EKONOMİLERİNE DESTEK

Halk Eğitim Merkezlerindeki kurslara katılan kursiyerlerin kendi iş yerlerini açma ve kendisine ve ailesine gelir getirici meslekler edinmesine imkan sağladığını dile getiren Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Halk Eğitim Merkezimiz hayata açılan bir penceredir. Kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu kurslara devam ederek hem kültür, sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendiriyorlar, hem de iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine ve kendilerine gelir getirici meslekler edinme imkânına kavuşmuş oluyorlar” diye konuştu.

HER YIL ORTALAMA 20 BİN KURSİYERE HİZMET

Ünye Mürüvvet Vidinli HEM’in yıllık 20 bin kursiyere hizmet verdiğini ifade eden Tokgöz açıklamasında, “Her yıl ortalama 20 bin kursiyere hizmet veren Halk Eğitim Merkezimizde Hedefimiz daha fazla kurs çeşidi ile daha fazla kursiyere erişmektir. Bu kurslarımızda çağı takip ederken geçmişi de unutmayarak yaşatmayı önemsiyoruz. Bu nedenle bütün paydaşlarımızla kurs açmaya önem veriyoruz. Ayrıca Halk Eğitim Merkezimizin hem fiziki olarak hem donatı olarak imkânlarını geliştirmekte önceliklerimiz arasındadır. Bu konuda özellikle bizlere vermiş oldukları destekleri için Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

PANDEMİ KURS SAYILARINI DÜŞÜRDÜ

Bu yıl açtıkları kurslar ve kursiyerle ilgili bilgi veren Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, “Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi olarak bu yıl şu ana kadar genel, mesleki teknik ve okuma yazma alanlarında 305 kurs açtık. Bu kurslarda 4 bin 296 kişi eğitime katıldı. Bunların 1.533’ü sertifika aldı. KPSS kursumuz Mustafa Rakım Anadolu Lisesinde, DYK kursumuz Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etmektedir” dedi.

Bu yıl pandemiden dolayı kurs sayılarında ciddi düşüşler olduğunu belirten Erdoğan, “Ülkemiz ve Dünyayı kasıp kavuran salgın nedeniyle bu yıl kurs ve kursiyer sayımız çok düşük. Her yıl kurslarımızı çeşitlendiriyoruz. Bu yıl ilk defa Ünye’de telkâri kursu açtık. Fakat virüs nedeniyle devam sağlayamadık. Bütün halkımızı kurslarımıza davet ediyoruz. Bize tahsis edilen her yeri değerlendiriyoruz. Etrafınızda kullanılmayan kamu ya da özel, kurs için kullanılabilecek yer varsa bunlara talibiz. Mahallelerde açılan kursları bu yıl inşallah site yönetimleri ile görüşerek buralara kaydırmak istiyoruz. Sitelerde açtığımız kurslarda çalışan öğretici ve kursiyerler rahat ortamlarda çalışırken bazı mekanlarda kurs veren arkadaşlarımız güç şartlarda görev yapmaktadırlar.” diye konuştu.

Bu haber toplam 93 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hünerli, Eller, Marifetlerini, Sergiledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler