kk
SON DAKİKA HABERLER
19 Kasım 2020 Perşembe Saat: 13:10

KIZILAY TEDAVİ GÖREN HASTALARIN, KAHRAMANLARINI BEKLİYOR..

COVİD-19 tedavisinde umut oluyor. Kızılay yetkilileri, özellikle yoğun bakımda tedavi gören hastalar için bağış yapabilecek kişileri kan verme noktalarına davet ediyor.
KIZILAY TEDAVİ GÖREN HASTALARIN, KAHRAMANLARINI BEKLİYOR..
Asacom

KIZILAY TEDAVİ GÖREN HASTALARIN KAHRAMANLARINI BEKLİYOR


Koronavirüsü atlatarak iyileşen hastalardan alınan kan plazması, COVİD-19 tedavisinde umut oluyor. Kızılay yetkilileri, özellikle yoğun bakımda tedavi gören hastalar için bağış yapabilecek kişileri kan verme noktalarına davet ediyor.


Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi ve Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi işbirliği ile Hastane’nin bahçesine stant kurarak kan bağışı kampanyası başlattı.

Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi doktor ve çalışanları  Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.


Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi çalışanları Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay’ı ile Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi işbirliği ile 19 Kasım 2020 tarihinde Kan Bağış Kampanyası başlatıldı.


Hastane bahçesine kurulan stantta hastane çalışanı ve vatandaş Kızılay’a kan bağışında bulundular. Hastane Yönetiminin de destek verdiği kampanyada Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi Doktorlarından Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Ali Coşkun ve diğer idareciler de bağışta bulunarak kan bağışının önemine dikkat çektiler.


Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi Doktorlarından Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Ali Coşkun," Son aylarda kan merkezlerinde kan stoklarının tükendiğini öğrendik. Bizde sağlık camiası olarak buna seyirci kalamayız. Vatandaşlarımızın da buna seyirci kalacağını düşünmüyorum hastane  çalışanlarımızın da katılımını sağlayarak vatandaşımızın da bunu dikkate almasını istiyoruz. Bugün burada kan bağışı çalışması başlattık. Güzel bir kan bağışı kampanyası olur. Bütün  vatandaşlarımıza, Ordu lu hemşerilerimize Kızılay’ımızı mutlaka  kan yönünden destekleyelim. Hele de bu Pandemi döneminde, tedavi gören hastaların buna çok ihtiyacı var. Bu  hastalar sizlerin yakınları olabilir. Bu duruma mutlaka ve mutlaka sessiz kalmayın. Kan vermek isteyen vatandaşlar Kızılay’ın kan alma tırlarını, Kızılay ünitelerinin ildeki temsilcilerine giderek kan verebilirler. Âmâ mutlaka kan bağışında bulunsunlar ”dedi.


Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu belirten Türk Kızılay’ı Genel Merkez Denetim Kurulu Raportör’i Erdoğan Kısacık, “Bildiğiniz üzere kan, fabrikası olmayan tek kaynağı insan olan bir ilacımız. Ondan dolayı bu sorumluluğu devletimiz Türk Kızılay’ına vermiş ama bu sorumluluk Türk Kızılay’ının değil bütün kamuların, STK’ların 83 milyon insanın sorumluluğunda olan bir olay. Kana sürekli ihtiyaç var. Kana bir günde bitecek bir ihtiyaç değildir. Kanı devamlı tedarik etmek durumundayız. Mart ayından bu yana bir Pandemi süreci yaşıyoruz. Covid-19 hastalığını yakalanan vatandaşlarımızın kan merkezlerine gidip plazma vermelerini tavsiye ediyoruz çünkü bu virüsün ilacı yok” diye konuştu.


Ünyeli vatandaşların bu kan bağışı konusunda daha duyarlı olmalarını söyleyen Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu, “Ünye kan bağışı konusunda Ordu da birinciliğini asla kaptırmıyordu. özellikle okulların bize kan bağışında çok büyük bir desteği vardı. Ben bütün Ünyeli hemşerilerimden bu kampanyaya destek vermelerini istiyorum. Meydanda haftanın üç günü oluyoruz. Kan mutlaka bir gün size lazım olacak olmaz diye düşünmeyin kan verin. Pandemi vesilesiyle gelmemekten korkmayın hiçbir sıkıntısı yok” dedi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu,kanbağışında büyük katkısı olduğundan Uzman Doktor Ali Coşkun’a rozet taktı.

Bu haber toplam 83 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler