kk
SON DAKİKA HABERLER
11 Mayıs 2021 Salı Saat: 15:12

Başhekim Kutlu’dan Hemşireler Günü Mesajı!

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
Başhekim Kutlu’dan Hemşireler Günü Mesajı!
Asacom

İnsan sağlığı için çalışan sağlık çalışanlarının bu kutsal görevde ayrım gözetmeksizin mücadele ettiklerine dikkat çeken Kutlu, “Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler, özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ düsturuyla topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle hiçbir ayrım gözetmeksizin, birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışırlar. Zira onlar, insan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şey olmadığını çok iyi bilirler. Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz şu dönemde tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte yoğun mesai harcayan değerli hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Ülkemizde de hemşireler, sağlık kuruluşlarında kendilerine ihtiyaç duyulan her yerde, hastaların sağlıklarına kavuşması adına, sağlık ordu muzun bir neferi olarak, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olmaya devam etmektedir” dedi.

Başhekim Kutlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık camiamızın kanatsız melekleri olan değerli hemşirelerimize verdikleri emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kendilerine, bu kutsal görevlerinde başarılar temenni ediyorum”

Bu haber toplam 104 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Başhekim, Kutlu’dan, Hemşireler, Günü, Mesajı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler