kk
SON DAKİKA HABERLER
6 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 16:22

KAYMAKAM IŞIK YENİ ASM’Yİ İNCELEDİ

Ünye Hamidiye Mahallesi’ne yapılacak olan Aile Sağlık Merkezi Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, yerinde incelemelerde bulunarak Muhtar Ömer Atik’ten bilgiler aldı.
KAYMAKAM IŞIK YENİ ASM’Yİ İNCELEDİ

4 binden fazla nüfusu bulunan Hamidiye Mahallesi’nde Aile Sağlık Merkezinin mahalle dışında olması nedeniyle, mahalle sakinlerinin talebi üzerine Camii Sokak No:4’te bulunan binanın giriş katı kiralanarak Aile Sağlık Merkezi’ne dönüşümüne başlandı.

Tadilat çalışmaları devam ederken Ünye Kaymakamı Ayhan Işık Hamidiye Mahallesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı.

EN KISA ZAMANDA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Mahalle Muhtarı Ömer Atik ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Aile Sağlık Merkezimiz mahalle sınırlarımızın dışında. Fakat mahalle sakinleri sağlık merkezinin mahallemizde olmasını istiyor. Muhtarlık olarak biz de dilekçe ile gerekli makamlara başvurumuzu yaptık. Bakanlık 2 doktorumuzla birlikte mahallemizde aile sağlık merkezinin açılması kararı verdi. Bu konuda yerimizi de bulduk. Öncelikle Ünye Kaymakamımız Sayın Ayhan Işık’ı makamında ziyaret ettik ve mahallemize davet ettik. Kendileri de davetimiz cevap vererek mahallemize geldiler. Kendilerine ilgilendikleri ve alakadar oldukları için çok teşekkür ediyorum. Tahsis edilen binanın tadilatını yaptıktan sonra iki doktorumuz göreve başlayacak. Mahallemiz 4 binin üzerinde nüfusu olan bir mahalledir. Bu çalışmalarımızı inşallah 9-10 Kasım’da faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bu konuda tadilat çalışmalarımıza bir kaç yerden destek verildi. Önce mahalle sakinlerimizden ve tüm Ünyelilerden bu konuda destek bekliyoruz. Kaymakamımıza verdiği destekler nedeniyle çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 90 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : KAYMAKAM, IŞIK, YENİ, ASM’Yİ, İNCELEDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler