kk
SON DAKİKA HABERLER

Yunus Zor

Yunus Zor

Analiz

20 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 14:36

ANALİZ

Nedendir bilinmez ama bir yanlışlık, bir eksiklik olduğu zamanda yorum yapmak, yapılanın gelecekte büyük sıkıntılar doğuracağını ifade etmek hep boş muhalefet olarak görünmektedir. Genelde ulusal basından görürüz duyarız. Yurdun birçok yerinde çevreye ve doğaya zarar verilirken bazıları bu işin yanlış olduğunu ifade eder ve sesini yükseltir. Biz de oturduğumuz yerden hemen kendimizce yorumlar yaparız. Sırf muhalefet olsun diye itiraz ediyorlar deriz.

Gelin görün ki bugün bu anlattıklarımız yakın çevremizde, yaylamızda yaşanmaktadır. İlküvez’de yaşanan olaylara baktığınızda belki birçoğumuz oradaki halkın muhalefetlik yaptığını düşünebiliriz. Başka entrikaların döndüğünü düşünebiliriz. Ancak yaşananlar sadece boş muhalefetlik değil, İlküvez halkının kendi yaylalarını, su kaynaklarını, yemyeşil doğasını koruma mücadelesidir.

Peki, bu mücadeleye kimler destek çıktı? Hangi siyasiler Ankara’dan çıkıp geldi? Ordu Milletvekili olmayan siyasiler.

Peki, bizim vekillerimiz acaba neredeydi. Seçim zamanı kapı kapı gezdikleri o beldenin bu sorunlu günlerinde neden yer almadılar. Söylenecek, yazılacak çok şeyler var da!!! Yazılamıyor. Yazılsa da anlatılamıyor…

Eğer bu halk ikna edilmesi gerekiyorsa, arada aracı olmadan siyasilerimiz koltuklarından kalkıp bir zahmet bu halkın ayağına gitmelidir. Eğer halk yanlış düşünüyorsa da bunun doğruları, masa başından değil, bizzat halkın yanında anlatılmalıdır. Varsayın ki seçim geldi, oy istemeye gittiniz. Galiba gönül belediyeciliğine şu zamanda çok ihtiyaç var.

Hal böyleyken, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi Güler, bu konuya sessiz kalmaz. Mütevazi kişiliği ve tecrübeli siyaseti ile oradaki insanların da haklarını, doğasını, suyunu en az onlar kadar düşünür ve konuya el atar inancındayım.

Kalın sağlıcakla…

 

Yunus ZOR

 

 


Bu haber toplam 204 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?