kk
SON DAKİKA HABERLER

Ahmet YENİN

Ahmet YENİN

Kurbağa Misali Milletçe Haşlanıyoruz

1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 10:02

Bir insanımız dahi yaşananlardan hoşnut değilse, mevcut durum yeniden gözden geçirilmelidir.

 

Toplu huzur başka türlü sağlanamaz...

 

Siyasette kullanılan şiddet ve nefret dili yüzünden insanlar birbirleriyle  oturdukları yerleşim yerlerinde siyasi,ticari sosyal ve ekonomik konuları konuşurken bilgi yetersizliği nedeniyle birbirlerine girerek huzursuzluğun hayata dair her alana  yayıldığı ülkede insanları yaşanan yanlışlar ve doğrulardan haberdar etmekle yükümlü olan yazılı basın,görsel radyolar ve televizyonlarda  çalgılı çengili programlar yapılması  şu aşamada sizce ne kadar doğru Allah aşkına..

 

Ülkede siyasette kullanılan şiddet ve nefret dilinden kaynaklı olarak varlığını dün bugün ve halen daha sürdüren olumsuzluğu,huzursuzluğu daha açık şekilde ifade etmek gerekirse komşuda cenaze varken senin davul çalarak ülkede hiçbir dert ve sıkıntı yokmuş gibi vur patlasın çal oynasın eğlenmen doğrumu.!

 

Ne diyelim, nasıl diyelim, insanları ülkedeki ve dünyadaki olumlu ve olumsuz olaylardan haberdar etmekle yükümlü olan yazılı gazeteler, radyolar ve televizyonlar iktidarın yaptığı yanlışları ve doğruları halka duyurmak yerine acı gerçeklerin üstünü kapatmak için yaptıkları uyuşturma programlarıyla ülkeyi tozpembe göstermeye devam ederek pişirildiğinin farkına varmayan kurbağa misali topyekûn milletçe haşlanıyoruz...

 

Aziz Türk Milleti, ülkede dün, bugün ve halen daha huzur ve güven yok...Halkın büyük ekseriyeti bu olumsuzluğun farkında fakat her nedense halen daha bana dokunmayan bin yaşasın diyor..

 

 

 

Huzur ve güven olmayan Atatürk Türkiye'si cennet vatan ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti devletimizde hep beraber oturup bu girdapta nasıl kurtuluruz diye düşünerek çıkış yolu aramak yerine ülkemizde bizleri haberden haberdar etmesi gereken iletişim aracı televizyonlarda vur patlasın çal oynasın şarkılar türküler yedi yirmi dört hız kesmeden devam ediyor ne yazık ki.

 

Bu vahim duruma sizin, bizim hiç birimizin ses çıkarmaması akıl sahibi insanlar olarak yüreğinizi yakmıyor (mu)?Ülkemizin ve insanlarımızın tek umudu evlatlarımızın huzurlu ve güvenli geleceği adına siz anne ve babaları hiç kuşkulandırmıyor(mu)?

 

Cennet vatan ülke içeriden ve dışarıdan nerede ise dört bir yandan kendinden başkasını düşünmeyen şer güçlerce kuşatılmışken ülkeyi ve aziz milletimizi olumlu ve olumsuz haberlerden haberdar etmekle yükümlü televizyon kanallarında şuursuzca yapılan eğlence ve magazin programlarına bizzat katılmak ya da evlerde iş yerlerinde aval, aval bakıp izleyerek eller patlarcasına salak, salak alkışlamak yerine Topyekun millet olarak düştüğümüz ya da düşürüldüğümüz bu ateş çemberini nasıl yararız diye düşünerek akıl yormamız gerekmez (mi)? Allah aşkına.

 

Biz bu kadar düşüncesiz ve boş bir millet miyiz?

 

Hani konuşurken dünyaya biz huzur ve güven getireceğiz diye mangalda kül bırakmayan aziz Türk milleti sen neredesin.?

 

Yüce Allah yaratığı tüm kullarına insanlığın en büyük baş belası cehalet, cahilliktir  okuyun öğrenin bu melanetten kurtulun dememiş mi?!.

 

 

 

Ülke ve insanlar olarak çektiğiniz tüm dertler ve sıkıntıların cehaletten kaynaklandığını halen daha öğrenemediniz mi ey insanlar..Okumaz öğrenmezsen kurbağa misali tencerede kısık ateşte yavaş, yavaş yakıldığını hissetmeden, sen ısıtıldığını sanıp haşlanarak şerefsizlere yem olursun...

 

OKU, ÖĞREN İLİM, BİLİM TAHSİL ET, AZİZ TÜRK MİLLETİ, YOKSA SONUN KÖTÜ....

 

Okumadan.öğrenmeden yattığın ölüm uykusundan uyanma şansın yok..Oku,öğren ve Uyan, Uyan,

 

Daha Ne diyelim. Nasıl diyelim.

 

Bizden söylemesi… Sonra Söylemedi demeyin diyor, saygılar sunuyorum...

Ahmet Yenin

İnsanca

Kurbağa Misali Milletçe Haşlanıyoruz…


Bu haber toplam 27 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları