kk
SON DAKİKA HABERLER

Ahmet BÖLÜKBAŞ

Ahmet BÖLÜKBAŞ

AMCAdan Nağmeler

15 Ocak 2021 Cuma Saat: 19:41

Geçtiğimiz günlerde de Ünye Belediye Başkanı Hüseyin TAVLI, bir radyo programında 2 yıllık icraatını değerlendirdi. Normalde bu tür değerlendirmelere basın davet edilir varsa yapılan bir proje, çalışma kentin kaderini etkileyecek bir hizmet kamuoyu huzurunda anlatılır.


Not: Örneği Altın ordu ve Fatsa Belediyeleri


    Bu güne kadar belediye başkanı yıllık faaliyetlerini anlatmak için basın ayrımı yapmadan tüm basını davet eder, bir ortamda yapılan icraatlar anlatılır sorular olursa soruya da cevap verilirdi. Bilindiği gibi 2 yıllık belediye başkanlığı döneminde herhangi bir projenin altına imza atamayanlar ve yapılan projelerin devamını getiremeyenler adeta Ünye’nin geleceğini mühürleyenler anlatacak bir icraat olmayışından dolayı sadece bir radyo programında icraatlarını anlatmayı tercih etmiştir. Belediye asli görevlerini ki, onu bile kısmı olarak yerine getirmeye gayret eden bir belediye ve yönetiminden vatandaş olarak herhangi bir icraat beklememekteyiz. Seçim döneminde hiçbirşey için söz vermeyen bir aday belediye başkanı  ki bunu her fırsatta “ ben bi proje yada hizmet vaat etmedim ki “ demekten çekinmeyen iktidar partisinin belediye başkanı olarak seçiliyorsa bize çok fazla söz düşmez. Sorun, seçimlerde belediye başkanı olarak seçilecek ve ünye belediye başkanı olacağına inanmayan bir muhalefetin olduğu ve memur zihniyeti ile idare edilen bir ortamda sorunlara çözüm üreten ve ünye ’linin sorunlarını dile getiremeyen muhalefet varken şu an görevde olan belediye başkanının yaptığını haklı çıkarmakta. Derdi ünye olmayanların sadece nam ve isim için koltuklara oturanların çoğunlukta olduğu bir kadroyla ancak önümüzdeki seçimlere kadar idare edilebilir ve komşu ilçeler level atlarken bizler bir beş on yıl geriye gitmeye ve geçmiş dönemlerde yapılan hizmetleri tamir etmeye çalışan bir yönetim anlayışını izlemekteyiz. Her zaman kazananın belli kaybedenin belli olduğu bir ortamda, sorunun makarna ve beyaz zarf ile kendi iradesini hiçe sayanlar olduğu kanısı bende her zaman vardı ve var olmaya devam edecek.


   Sonuç olarak, neyi hak ediyorsak o şekilde yönetiliyoruz sorun yönetenlerde değil sessizce kabullenmekte ve irademizi ortaya koyamamakta olmamızdan kaynaklanıyor kanısımdayım..


Bu haber toplam 358 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları