kk
SON DAKİKA HABERLER

Arslan GÜDEK

Arslan GÜDEK

Hayatım boyunca edindiğim her şey için mücadele ettim.

5 Ekim 2021 Salı Saat: 11:36

Merhaba,

 

Yeni bir heyecan, yeni bir gazete, yeni yeni insanlar ile birlikte, Ülkemizi daha güzel günlere taşımak, milletimizin sesi olmak ve konuşulamayanı, yazılamayanı, hatta düşünülemeyen her şeyi dile getirmek, yazıya aktarmak ve siz değerli okurlarla buluşturmak üzere tekrar yola çıkmış olmanın gururunu yaşıyorum.

 

58 yaşın verdiği tecrübe, 12 Eylül öncesinden miras idealist ve protest kişiliğimin yanı sıra, hümanist, hayvan ve doğa sevgisi ile dolu bir kalbin götürdüğü yerde sizlerle buluşmak onur verici  bir şey, benim için.

 

Hayatım boyunca edindiğim her şey için mücadele ettim.

 

Biri kız 3 çocuk babası olarak, hastalığım nedeniyle hastanelerde, engelliliğim nedeniyle derneklerde ve sokaklarda, ekmek parası için kurumlarda, memleketim için siyasette mücadeleye devam ettim ve ediyorum.

 

Ülkemin, bilerek ve kurgulayarak, sistematik bir şekilde batırılmaya çalışıldığını milletimin Atatürk’ün çizdiği muassır medeniyetler seviyesi çizgisini terk etmeye zorlandığı, devletin mal mülk ve bütün değerlerinin talan edildiği, toprağının karış karış, parsel parsel satıldığı, limanların, adaların, barajların fabrikaların ve ormanların rant uğruna elden çıkarıldığı bir durumda rahat uyuyamayan, hatta bu nedenle stres ve sıkıntıya düşen bir neslin temsilcisi olarak buradayım.

 

Hiç kimse benden pembe tablolar çizmemi beklemesin. Çünkü o pembe tablonun zerresini dahi göremiyorum. Ülkeyi  yöneten iktidarın, keyfine göre devlet yönetmesi, hak, hukuk, adalet kavramlarının içini boşaltması, kanuni ve etik bütün değerlerin önemini yitirmesi,ben yaptım oldu mantığıyla çocuklarımızın bile geleceğinin ipotek edilmesi ve karartılması nedeniyle, geleceğe dair inancımı yitimiş durumdayım.

 

Tek çaremiz var.

Elimizden geldiğince Millet İttifakına sahip çıkarak iktidarı silkelemek ve bir daha dönmemek üzere tarihin tozlu sayfalarına göndermek tek şiarımız olmalı. 

 

Bu ülkeyi yeniden kalkındırıp, siyasal, ekonomik, bilimsel ve sosyal alanlar başta olmak üzere tekrar Mustafa Kemal çizgisine götürmek, çıkarıldığı raylara tekrar sokmak zorundayız.

 

Gelecek nesillerimizi ve ülkemizi bilgi, bilim ve teknoloji çağına taşımak istiyorsak, çağ dışı rejimlerden, tarikatlardan, cemaatlardan, dogmalardan, bağnaz, yobaz oluşumlardan ve gerici rejimlerden temizlemek zorundayız.

 

Bu ülkenin tek bir çakıl taşı, hiçbir menfaat ve çıkar ilişkilerine kurban edilemez. Her bir metrekaresi onlarca şehidin kanı ile sulanmış, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı vermiş, canını ve malını hiçe sayarak vatan derdine düşmüş kahramanların mirasını, yine o savaştan kaçan ve Atatürk’ün vicdanı ve affı sayesinde hayatta kalan çapsızların insafına bırakamayız.

 

Bu ülkenin önünde iki yol var.

İlk yol Aklı, vicdanı, ve mantığı ipotek altında olanlarla birlikte çağ dışı bir zihniyetle karanlığa gömülecek.

 

2. yol ise Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet yoludur. Seçim bizlere kalmıştır.

 

Ya aklımızı başımıza alacağız, ya da yok olacağız. Sonra ah vah fayda etmez.

 


Bu haber toplam 36 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları