kk
SON DAKİKA HABERLER

Vahap İlker Helvacıoğlu

Vahap İlker Helvacıoğlu

ÜNYENİN ARTIK BUNALTAN TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM İSTİYORUZ.

5 Ekim 2021 Salı Saat: 11:40

 TEE OTOMOBİLİN İCADIN DA VUKUU BULMUŞTUR. ŞOFÖR AHMET AMCA  İLE YAYA AHMET AMCA NIN  ANLAŞMAZLIĞI,

            NİYE BÖYLE GİRDİM YAZIYA, BU SORUN ÖNCEDEN DE VARDI DİYEN  OLACAK,  HAKLI , VARDI. 

            VATANDAŞ AHMET  YAYA OLARAK YÜRÜRKEN ŞOFÖR LERİ ELEŞTİRİR BEĞENMEZ AYNI VATANDAŞ AHMET ARABASIYLA YOL ALIRKEN YAYALARA HOMURDANIR.

             MEMLEKETE DÖNELİM;  ÜNYE NİN TRAFİK SORUNU ÜZERİNE KOYARAK BÜYÜDÜ O BAHSE KONU VARATDAŞ AHMET ARABASINI OTOPARK OLARAK TASARLANIP OTOPARK HİZMETİ VERMEKTE ZORLANAN ALANLAR YERİNE, YOL OLARAK TASARLANIP OTOPARK HİZMETİ VERMEYE BAŞLAYAN YERLERE BIRAKMAYA BAŞLADI, TABİ Kİ VATANDAŞ AHMET O OTOPARK OLARAK TASARLANAN YOL KENARLARINA KENDİ TASARLADIĞI YERLERİ EKLEYEK DE GENİŞLETTİ, HALİYLE YAYA AHMETİN GEÇECEĞİ YERLERDE İŞGAL EDİLDİ.

            ÇÖZÜM ÖNERİSİN OLMAYANIN ELEŞTİRİ HAKKI OLMAZ. NE İSTİYORUZ?

            ÜNYENİN ARTIK BUNALTAN TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM İSTİYORUZ.  

            1 – YOL KENARLARI OTOPARK DEĞİLDİR. ÜNYENİN YETERLİ KAPASİTE DE OTOPARKI MEVCUT, FALANCA ADRESTE BULUNAN OTOPARKIN ETRAFINDA, İÇİNDE Kİ ARAÇ SAYISINDAN FAZLA ARAÇ VAR. ANA YOL VE ÇARŞI İÇİNDE BULUNAN ARA YOL KENARLARI BİR AN ÖNCE OTOPARK VASFINDAN ÇIKARILMALI .      

            2 – FAALİYET GÖSTEREN DOLMUŞ HATLARINA YOLCU İNİP BİNİLECEK DURAKLAR TESİS EDİLİP HARİCİ YERLERDE İNİŞ BİNİŞ YASAKLANMALI. VATANDAŞ AHMET DE İKİ ADIM YÜRÜMEK TEN ÜŞENMEMELİ.  

            3 – NİKSAR CADDESİ BİR AN ÖNCE GELİŞ GİDİŞ OLARAK DÜZENLENMELİ Kİ BU AMAÇ GÜDÜLEREK YOL ÇALIŞMALARI YAPILMIŞ İDİ NEDEN FAALİYETE GEÇİRİLMEDİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.

            4 – ARABASINDA 10.000.oo LİRALIK SES SİSTEMİ OLDUĞUNU İSBAT ETMEYE ÇALIŞIRKEN ÇIKARDIĞI GÜRÜLTÜDEN RAHATSIZ OLMAYAN VATANDAŞ AHMET GECE GÜNDÜZ DEMEDEN TRAFİKTE DOLANMAMALI. ARAÇ İÇİNDE YÜKSEK SESLE MÜZİK,  KORNA  VE EKSOZ GÜRÜLTÜSÜNE MÜSAADE EDİLMEMELİ

            5 – ÖZELLİKLE KURYE KARDEŞLERİMİZİN KULLANDIKLARI MOTORLAR, GAZ KOLU DİBİNE KADAR ÇEVRİLİP HER YERDEN FIRLAMAMALI Kİ YAŞANAN KAZALAR MALUM. BİR DAKİKA GEÇ GİTMENİN KİMSEYE ZARARI OLMAZ.

            6 – BAKIM  ONARIM, ÇÖP TOPLAMA, TRAFİK YOĞUNLUĞU OLAN YERLERDE YÜKLEME VE BOŞALTMA GİBİ  İŞLEMLER  YOĞUNLUĞUN AZALDIĞI SAATLER VEYA GÜNLERDE YAPILMALI. 

 

            NETİCE İ KELAM ; ÜNYE KÜÇÜK YER TABİR EDİLEBİLECEK BİR YERLEŞİM ALANI DEĞİL. VAR OLAN TRAFİK SORUNUNA BİR AN ÖNCE EL ATILMASINI VE ÇÖZÜME ULAŞTIRILMASINI İSTEMEK DE VATANDAŞ AHMETİN HAKKI. 

            SÜRÇÜ LİSAN ETTİYSEK, CANIMIZ YANMIŞ,  GECE VAKTİ ÇALAN KORNA – MÜZİK SESİYLE UYANIP SABAH ETTİĞİMİZDENDİR. AFFOLA . 

 

             


Bu haber toplam 112 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?