kk
SON DAKİKA HABERLER

Arslan GÜDEK

Arslan GÜDEK

GÜNAHLAR VE HESAPLAR

15 Kasım 2021 Pazartesi Saat: 09:25

AKP genel merkezi Ordu Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında, biri şehit yakını 4 personele hakaretten ve işten atmaktan soruşturma başlatmış.
Tabii ki görüntüler bir şekilde basına sızdığı için, ve bu diyaloglar çirkinliği sebebiyle AKP ye zarar vereceği için harekete geçildi.
Oysa orada işten atılan kadınlar mahkeme, parti teşkilatları dahil her yere durumu bildirdiklerini, mahkemeyi kazandıkları halde hiç kimsenin umurunda olmadığını açıklıyor.
Bütün bu olanlardan sonra soruşturma başlatılsa ne yazar. 3 yıldır o insanların yaşadıklarının karşılığı olabilir mi?.
Geçmişte Ünye ve Ordu Belediyelerinde de işçilere sendika değiştirmeye itiraz ettikleri için neler neler yapıldı, ne sağır sultan, ne de başkaları duydu.
Çoğu birlikte çalıştığım, yıllarca belediyeyi  alınteri ve var gücü ile ayakta tutmaya çalışmış gariban işçilere uygulanan mobing ve sürgünleri hatırladım da, 
İnsan onuruna yakışmayacak uygulamalara maruz bırakılan arkadaşlarımın acılarını bu gün yaşanmış gibi derinden hissediyorum.
Hepsi Ünyeli olup, çocuklarının Ünyede ki okullarda eğitim görmesine rağmen bütün varlıkları Ünye de olan kardeşlerim, önce başka kurumlara dağıtıldılar.
Bir kısmı itiraz ettikleri için evinden barkından çoluk çocuğundan koparılıp başka ilçelere tayin edildiler. Hatta hatırladığım kadarıyla başka illere sürgün edilenler bile oldu.
Sevgili okurlarım, bu yaşananlar çok değil, 5 sene önce olan hadiselerdir ve müsebbibleri halen hayattadır.
Bütün bu kanunsuz, anlayışsız ve zorbaca zulümler o günler de görev de olan AKP belediyeleri ve başkanları tarafından yapıldı.8
Sadece belediyeler mi? Elbette ki hayır. Halen Milli eğitim kadrolarında çalışmakta olan, bir kaç yıl önce görevlerinden alınmış, mobing uygulanmış, hakları tirpanlanmış okul müdürlerini hatırlıyorum.
Milli Eğitim kadrolarını Demokrat, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanlardan temizleyip, onlardan boşalan yerlere Fetöcü ve badem bıyıklı öğretmenlerin binbir hile ile müdür yapıldıklarını unutmamız mümkün mü?
Hatta birkaç mahkemeyi kazanmasına rağmen kadrosuna iade edilmeyen, ve başka okullarda sıradan öğretmen olarak işten atmakla tehdit edilip susturulan müdürleri unutacak mıyız? 
Çok günahlar işledi AKP bu ülkede.İktidarı hiç kaybetmeyeceğini düşünerek birçok kötülükler, zulümler yaptı. Çok Hakimler, Savcılar, Polisler, Askerler ve bürokratları bozuk para gibi harcadı. Bütün bunları unuttuğumuz düşünülebilir mi?
İlahi adalet tecelli etmeden önce, demokratik bir yönetime geçtiğimizde,  bağımsız yargı bu suçların hesabını elbette soracak, bunun için yaşıyoruz, o günleri sabırsızlıkla bekleyen milyonlarca insan var.
Derviş hesabı sırasını bekleyenler var....


Bu haber toplam 86 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları