kk
SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat

Vahap İlker Helvacıoğlu

Vahap İlker Helvacıoğlu

Nasıl Girsem Bilemedim 2022 Ye

7 Ocak 2022 Cuma Saat: 09:12

Aslında 2022 ye mi girdik, 2022 mi…( Ahmet amca bozuluyor , yazmayalım böyle)

Asgari ücret iki katı arttı diye göbek atarken deste deste zam haberleriyle halay çekmeye başladı aynı vatandaş.

Hayatımızda değişiklikler oldu.

Eskiden yılbaşları daha farklıydı mesela, elinde bilet beklerdi çekiliş saatini ( o zaman çekilişle belirlenirdi rakamlar),

Dua edip giren de vardı yeni yıla rakı masasında alem yapanda vardı. Vardır illaki hala bu nesilden kalanlar vardır muhakkak, alkole sigaraya gelen zamlarla inatlaşanlar muhakkak var.

Hayat standardımız değişti demiyorum, hayat standardımız gelişti;

Yol yapıp, sonra kazıp altyapısını yapıp çamurda atlaya zıplaya gezmek girdi hayatımıza ( hep merak etmişimdir. Bu yollar neden altyapısı yapılıp sonra üst yapısı yapılmaz diye .. Tabi büyükler iyisini bilir.)

Temeli atılıp yarım bekleyen ve ne işlevi olacağını anlayamadığımız yapılar çıktı ortaya, her yere beton dökmek zorunda değiliz şehrin içinde boş bir kaç parsel olmaz mı diye mer ediyoruz ama tabi büyükler iyisini bilir.

Yol olması gereken yerlerde otoparklar oluştu mesela, bırak arabayla dolaşmayı yürüyerek gidemediğin yollar var memlekette.

Her yerden zart diye fırlayan o gaz kolunu dibine kadar çevirip gece yarısı bağırta bağırta dolaşan motorlu kuryeler eklendi o bangır bangır gezen arabalara.

Hani bir sorsanız diyorum vatandaşa, öyle ya Ünye ufak yer,

Şehrin ortasında yarım bekleyen o beton yığınlarından memnun muyuz, o Niksar caddesine girip çıkamamaktan bu trafik sorunundan memnun muyuz, il olma yarışını bilmem ben büyük şehir olmaktan memnun muyum sorun onu bir.

Şaha kalkmak, plaka almak iyi vaatler de,

şu paldır küldür içine girip çıktığımız mazgalları tamir eder misiniz, ?

Yarım kalan tadilat bekleyen yolları yapar mısınız, ?

Niksar caddesine ve yol üzeri otoparklara çözüm bulur musunuz, ·?

Belirlenmiş hatlarda faaliyet gösteren dolmuşlara hatlar üzerinde duraklar belirleyip elli metrede 3 kere durup kalmasına mani olur musunuz, ·  ?

bunlar işte bizim 2022 yılından beklentilerimiz  böyle şeyler, yoksa öyle piyango çıkacak diye gece yarısı ganyan bayiinin önünde bekleyen vatandaş, bekleme sana çıkmayacak o..


Bu haber toplam 79 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları